Architekti CCA - bytová architektura, komerční architektura

Reakce našich klientů

Ušetřit za architekta se nemusí vyplatit. Ono to totiž vypadá jednoduše, pokud nechcete ohromovat vlastní zaměstnance ani příchozí návštěvníky divokými kreacemi z kancelářského nábytku, který je sice obdivuhodný, ale veskrze nepraktický. Rozmístit pár stolů a židlí přeci zvládne každý. Jenže pak přijdou všetečné otázky – kolik těch lidí bude, kolik času stráví v kanceláři, jaká je jejich pracovní náplň, potřebují pracovat v týmu nebo samostatně atd. atd. Najednou se začnou řešit banality, jako je vzduch, světlo, barvy…

Kde si uvařit kafe nebo čaj, kde si sníst oběd z domova, kudy se vlastně jde na toaletu, kde si popovídáme, kde se nebudeme rušit, kam posadíme návštěvu… Začíná toho být moc a najednou prostory rostou, aby se do nich všechno vešlo. A čím větší, tím dražší… Najednou na to člověk nechce být sám. Spolupráce firmy iMi Partner s ateliérem Architekti CCA nezačala kreslením umístění stolů do připravených místností. Začala spoustou otázek na podstatu práce lidí, kterým vlastně tvoříme druhý domov. A tak se měnilo, pracovalo se s prostorem, s hmotou, s barvami. Stěhovaly se příčky, měnila se pracoviště.

Pak přišel ke slovu design a spousta nápadů, které nebyly drahé, přesto vypadaly pěkně. Od začátku jsme pracovali s omezeným rozpočtem, a i tak jsme byli velmi spokojení. A začalo nám zbývat místo. Nepotřebujeme tohle, a támhleto, a to taky ne. Karanténa, nucený home office a uvědomění, že pracovat se dá i jinak. Společnými silami jsme optimalizovali potřebný prostor tak dlouho, až jsme zjistili, že ho vlastně vůbec nepotřebujeme. A tak hledáme dál. Něco menšího.

„Drahý“ architekt nám tak nakonec ušetřil spoustu peněz.

 Radek Fiala - obchodní ředitel iMi Partner a.s.

 

 

Reference